Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 11 common:people_all_forms

Готуємось до НМТ

Date: 22 березня 2020 о 19:57, Refreshed 1 квітня о 09:03

https://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/NMT-2024.png

            ВСТУПНІ ВИПРОБУВАННЯ НА БАКАЛАВРСЬКІ ПРОГРАМИ У 2024 РОЦІ: ЧОГО ОЧІКУВАТИ

26.09.2023https://testportal.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/2024.png

Сьогодні під час пресзаходу було представлено модель вступної кампанії на бакалаврські програми у 2024 році. 

Цей рік буде вже третім роком, коли Україна через повномасштабне вторгнення росії не зможе провести повноцінне зовнішнє незалежне оцінювання для вступу на бакалаврські програми. З огляду на це до відповідних законодавчих актів буде внесено зміни, а також видано спеціальний Закон України, який визначить порядок проведення оцінювання вступників. Як зазначив Сергій Бабак, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, зараз відповідний законопроєкт уже перебуває на етапі реєстрації у Верховній Раді.  

Вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України буде проведено у форматі національного мультипредметного тесту  (НМТ) на комп’ютерній основі. В умовах війни НМТ — це найбільш оптимальний варіант проведення вступних іспитів задля забезпечення рівних умов для всіх вступників, незалежно від місця їхнього перебування.

У межах НМТ кожен учасник буде виконувати завдання із 4-х навчальних предметів, три з яких є обов’язковими (українська мова, математика та історія України), а один — на вибір із переліку (українська література, іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, хімія, фізика, географія). Предмет за вибором вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ. 

Новацією 2024 року є розширення переліку обов’язкових предметів НМТ історією України. Це, безперечно, важливий державницький крок, адже глибоке розуміння історії свого народу, засноване на здатності критично аналізувати історичні події, установлювати причинно-наслідкові зв’язки й визначати тенденції й закономірності, є запорукою стійкості до історичних маніпуляцій і фейків, основою для формування національної свідомості та самоідентифікації. 

«Ми хочемо, щоб учасники тестування були якомога краще обізнаними в питаннях історії України, знали, які передумови цієї страшної війни, як сталося, що нині ми перебуваємо в цій точці відносин з росією. Проте не включатимемо в програму тестування весь історичний період. На НМТ перевірятимуть знання лише за період від ХVI століття дотепер», — прокоментувала Тетяна Вакуленко, директорка Українського центру оцінювання якості освіти.

Модель проведення передбачає, що чотири предметних тести учасник виконуватиме в один день: два предметних тести кожен по одній годині до перерви та два предметних тести кожен по годині — після перерви. Це насправді може бути важко. Але кращого варіанта в нинішніх складних безпекових умовах немає. Адже тільки цей передбачає одноразовий прихід вступника до пункту тестування. А це, зокрема, дуже важить для тих, хто змушений буде їхати до якогось іншого населеного пункту для участі в НМТ. Безпека та рівні умови – наш пріоритет. 

Як і минулого року, передбачено проведення двох сесій НМТ: основної та додаткової. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії. 

Тестування відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. 

Підготовка до НМТ 2024

 

Сайт Українського центру оцінювання якості освіти
 https://testportal.gov.ua/tag/nmt-2024/

 

Сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти
 https://lv.testportal.gov.ua/

 

Сайт Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти
 https://roippo.org.ua/ua/
 
 НМТ-2024: МОН ПРЕЗЕНТУВАЛО МОДЕЛЬ ВСТУПНИХ ВИПРОБУВАНЬ
 https://mon.gov.ua/ua/news/nmt-2024-mon-prezentuvalo-model-vstupnih-viprobuvan

 

НМТ-2024: обовʼязкові предмети, терміни та організаційні оновлення
 https://nus.org.ua/news/nmt-2024-obov-yazkovi-predmety-terminy-ta-organizatsijni-onovlennya/
 
 ПРОГРАМИ НМТ-2024
 https://osvita.ua/test/program_zno/
 
 ГОТУЙТЕСЯ ДО НМТ-2024
 https://osvita.ua/test/

 

БЛОК НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ З МАТЕМАТИКИ
 https://testportal.gov.ua/blok-nmt-z-matematyky/

 

Порядок проведення національного мультипредметного тесту

Вступ-2024: все, що потрібно знати про проведення НМТ — дороговказ для абітурієнтів

Цього року процес складання НМТ суттєво зміниться: від часу для проведення тестування до впровадження спостереження. Директорка українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко зауважила, що у 2024 році іспит складатиметься з двох підблоків, а за складанням іспиту стежитимуть уважніше.

Відеоспостереження під час складання тесту

У цьому році за процесом іспиту знову будуть слідкувати через відеоспостереження, але додадуть пряму трансляцію. Це допоможе зафіксувати порушення процесу або ж списування. Наразі ведеться робота з розрахунку забезпечення камерами усіх закладів, де будуть проводити мультипредметний тест.

Підвищення порогового балу та обовʼязковий предмет з історії України

У 2024 році пороговий бал іспиту збільшиться — тепер необхідно буде набрати щонайменше 10% від максимальної кількості тестових балів, аби отримати результат 100 за шкалою 100-200 балів. Однак для української мови потрібно буде здобути вже 15%.

Також зміниться система й підблоків іспиту. Цього року черговість предметів для складання НМТ випускники зможуть обрати самостійно. Зокрема, йдеться про першу частину підблока, до якого входить українська мова та математика, а у другій — історія України та предмет на вибір.

Важливо зазначити, що у межах двох категорій іспитів змінити черговість буде неможливо. Наприклад, пройти спочатку тест з історії України, а вже потім обрати українську мову, не можна.

НМТ-2024 матиме частку завдань ЗНО минулих років

Тестові форми будуть унікальними, проте до них включать певну частину завдань з тестів ЗНО минулих років. Тому в УЦОЯО радять знайти тести по ЗНО минулих років, щоб краще підготуватися до мультитестування. Завдання незалежного оцінювання можна знайти у вільному доступі у мережі.

Дати проведення НМТ не оприлюднять

Таке рішення Міносвіти разом з УЦОЯО ухвалили з міркувань безпеки. Буде погоджено лише період проведення основної та додаткової сесії складання НМТ.

Розпочнеться тестування наприкінці травня, найбільша кількість тестових днів припадає саме на кінець травня та початок червня. Додаткову сесію НМТ для тих, хто не зміг взяти участь в основній сесії через серйозні причини, мають провести у липні 2024 року.

Інформацію про дату та місце проведення іспиту кожен учасник зможе побачити у персональному кабінеті на сайті УЦОЯО не пізніше ніж за 10 днів до тестування. При цьому, Тетяна Вакуленко закликає до ситуації з безпекою ставитись серйозно та не повідомляти дату та місце у соцмережах.

Коли почнеться реєстрація на сесію НМТ? 

Реєстрація на основну сесію національного мультипредметного тесту почнеться у березні 2024 року та триватиме до початку квітня. Триватиме вона в режимі онлайн, проте точних дат початку ще не назвали. Їх оприлюднять після того, як погодять графік проведення НМТ- 2024.

Як зареєструватися на НМТ-2024? Учаснику потрібно створити персональний електронний кабінет на сайті УЦОЯО, потім завантажити туди вказані документи, інформацію про себе, а також обрати предмети, які він складатиме під час тестування.

 

Четвертий предмет можна змінити, але є дедлайн

У 2024 році НМТ передбачає три обов'язкових предмети: українська мова, математика та історія України. Четвертий предмет можна обрати довільно, це можуть бути: фізика, хімія, біологія, іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова, географія, українська література.

Після реєстрації особистого кабінету вступник зможе декілька разів обирати четвертий предмет. Проте, є чіткий дедлайн: по завершенню реєстрації дані буде неможливо змінити. Саме тому в УЦОЯО просять не зволікати з реєстрацією на НМТ вступників, що перебувають за кордоном, адже кількість місць проведення тесту буде обмеженою.

Скільки триватиме перерва між блоками тестування?

Національний мультипредметний тест триватиме чотири години з перервою. Дві години триватиме перший блок іспиту з української мови та математики, потім — перерва 20 хвилин та другий блок завдань з історії України та довільний предмет.

Під час виконання завдань учасник зможе самостійно розподіляти час. Таким чином, наприклад, якщо він виконає завдання з української мови за годину, він матиме більше часу на математику. Однак після перерви учасник НМТ вже не зможе повернутися до завдань першого блоку, адже вже почнеться тестування з предметів у другому блоці.

Вступ на бюджет: скільки балів потрібно набрати?

Кількість бюджетних місць у ВНЗ України поки невідома, також варто враховувати розпочату реформу вищої освіти, яка має змінити підхід до навчання за державний кошт. Про це читайте докладніше тут.
 Однак для того, щоб пройти на бюджет, треба набрати не менш ніж 130 конкурсних балів. Також є спеціальності, для яких конкурсний бал не може бути меншим ніж 150:

  1. Право;

  2. Публічне управління та адміністрування;

  3. Міжнародні відносини;

  4. Фармація, промислова фармація;

  5. Стоматологія;

  6. Медицина;

  7. Педіатрія.

Дітей загиблих героїв це не стосуватиметься, також особливі умови діятимуть для пільговиків.

НМТ здають усі, але можна взяти результати минулих років

У 2024 році Національний мультипредметний тест мають скласти й ті абітурієнти, що вступають на спортивні та творчі спеціальності. Вступ до ВНЗ відбуватиметься на підставі результатів тесту, творчого конкурсу або співбесіди, а також — мотиваційних листів.

Вступникам залишають можливість використати результати тесту за 2022, 2023 роки, а також результати ЗНО-2021 та матурального іспиту (який складають по завершенні коледжів та технікумів). Для розрахунку конкурсного бала використовуватимуть вагові коефіцієнти предметів НМТ, які збережуть з 2023 року.

Як діяти пільговикам? Якщо абітурієнт має право на спеціальні умови вступу, він зможе взяти участь у конкурсному відборі на підставі співбесіди за тими ж предметами, які складають випускники на НМТ.

ДЕЯКІ ПИТАННЯ ПРОВЕДЕННЯ У 2024 РОЦІ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ

Наказ МОН / УЦОЯО від 24.01.2024 року №5 " Про затвердження Загальної характеристики сертифікаційної роботи національного мультипредметного тесту 2024 року"

Про затвердження Схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи національного мультипредметного тесту 2024 року

Наказ МОН від 06 березня 2024 року № 266 "ПОРЯДОК ПРИЙОМУ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ В 2024 РОЦІ"

Демонстраційні варіанти завдань НМТ-2024

Другий варіант додаткових тренувальних тестів

Фахівцями Українського центру оцінювання якості освіти підготовлено другий варіант тренувальних тестів для підготовки до НМТ-2024 на основі завдань, оприлюднених в офіційному звіті за результатами національного мультипредметного тесту в 2023 році (том ІІ, розділі 4).

Зазначений варіант предметних тестів з української мови, математики, історії України, іноземної мови (англійської, іспанської, німецької, французької), біології, фізики та хімії подано у pdf-файлах та розміщено на платформі «Всеукраїнська школа онлайн».

Ознайомитися із запропонованими завданнями можна за покликанням https://testportal.gov.ua/varianty-sertyfikatsijnyh-robit-nmt-2023/?preview_id=33694

Переглянути та виконати тестові завдання також можна на платформі «Всеукраїнська школа онлайн»: https://lms.e-school.net.ua/courses/course-v1:uceqe+nmt_2024_V-3+2024_02/about

Для отримання доступу до перегляду завдань та їх виконання необхідно:

  • створити обліковий запис, якщо не зареєстровані;

  • перейти до вкладки «Курси»;

  • обрати навчальний курс для 10 або 11 класу;

  • відкрити вкладку «НМТ-2023: другий варіант»;

  • натиснути на «Переглянути курс» та «Зареєструйтеся».

Більш детально з інформацією про другий варіант додаткових тренувальних тестів можна ознайомитися на сайті Українського центру якості освіти за покликанням: https://testportal.gov.ua/nmt-2024-na-dopomogu-uchasnykam-drugyj-variant-dodatkovyh-trenuvalnyh-testiv/

iLearn — безплатна освітня онлайн-платформа

iLearn — безплатна освітня онлайн-платформа з навчальними відеокурсами, вебінарами і тестами для всіх, хто бажає підготуватися та успішно скласти НМТ (національний мультипредметний тест) та ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання).

https://ilearn.org.ua/page/about

Comments:
Only authorized users can leave comments.