Як волонтерство змінить твоє життя

Date: 18 січня 2023 о 09:17

Як волонтерство змінить твоє життя

Сучасний ритм життя рідко дає нам шанс перепочити та дійсно насолодитися моментом. Ми постійно кудись спішимо, часто не помічаючи світу навколо.  Чому б не зробити перерву, спробувати щось нове та корисне? У цій статті дізнаєшся про те, як волонтерство може вплинути на різні сфери життя та зробити тебе щасливішим

Покращує навички
Якщо ти один із відчайдушних працелюбів, то волонтерство — чудова нагода вдосконалити навички та зробити внесок у розвиток своєї кар’єри. Один із варіантів — допомога громадським організаціям у ролі професійного експерта, який надає професійні послуги безплатно. Роботу над такими проєктами можна сміливо додавати в резюме. Допомога проєктам, які не пов’язані із твоєю сферою дільності, відкриє знання про інші. Крім того, волонтерство сприяє розвитку лідерських якостей, що неодмінно стане в пригоді.

Змінює світогляд
Допомагаючи іншим, ми також покращуємо своє ментальне здоров’я. Волонтерство допомагає побачити світ по-новому, радіти тому, що маємо, цінувати природу та близьких нам людей. Не дивно, що люди, які волонтерять регулярно, почувають себе більш щасливими.

Покращує пам’ять
Опанування нових навичок покращує пам’ять і може запобігти розвитку деменції, адже нові дії з нашої сторони сприяють утворенню нових нейронних зв’язків. Участь у складних або незвичних для нас активностях тренують одразу цілі ділянки мозку. Твоє нове хобі може стати чудовим способом творити добро та допомагати іншим. Таким чином, спечене печиво, зшитий светр або навіть садівництво може не тільки допомогти тримати мозок в тонусі, а й подарувати комусь радість.

Розвиває співчуття
Волонтерство допомагає краще зрозуміти ситуацію в країні, побачити, як живуть інші. Піклуючись про знедолених, самотніх або хворих, ми розвиваємо у собі емпатію та вміння розуміти інших, їхні проблеми. Такий досвід, перш за все, руйнує стереотипи та розвиває у нас толерантність й порозуміння, що є надзвичайно важливими навичками у сучасному світі.

Навчає дітей цінностей
Благодійні ярмарки, фестивалі або написання листівок у госпіталі стануть не тільки цікавим, але й корисним способом провести час усією сім’єю. Діти із радістю долучаються до майстер-класів, виготовлення поробок і навіть фандрейзингових акцій. Волонтерство допоможе виховати у дітях співчуття, розвинути емоційний інтелект та лідерські навички, зацікавити ситуацією в країні та викликати бажання допомагати іншим. Крім того, це спосіб знайти нових друзів та змалечку вчитися роботі в команді.

Громадська діяльність не потребує колосальних витрат часу, але є поштовхом до саморозвитку і невичерпним джерелом мотивації. Ти не лише отримуєш незабутній досвід та корисні навички, а й допомагаєш зробити світ трішечки кращим, заряджаєшся позитивом. Тож наступного разу, коли відчуватимеш нудьгу або стрес, спробуй зробити добру справу. Може ти знайдеш ту саму волонтерську можливість, що назавжди змінить твоє життя?