Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 11 common:people_all_forms

Поради для самодопомоги

Date: 5 травня 2022 о 06:47, Refreshed 5 травня 2022 о 07:34

На зображенні може бути: текст «якщо у тебе панчний настрй (тривога) використовуй техніку "<граунднг" (заземлення) Ð ситуаци, коли втрачаеш контроль над собою треба зосередитися на зовнишньому, a не на внутршних вi̇дчуттях, вi̇дволктися вi̇д фиксаци неприемних думок та переживань. уважно подивись навколо та знайди: .5 речей, якi̇ ти можеш побачити ·4 речі, до яких ти можеш доторкнутися ·3 речі, якi̇ ти можеш почути ·2 2 речі, якi̇ ти можеш понюхати ·1 piч, яку ти можеш спробувати на смак»

На зображенні може бути: текст «ONITиCA 8 цнних порад на кожен день 1.сьогодн. найкращий день вашого життя. 2. якщо виннi̇- одразу скажить про це не шукайте виправдань. 3. у кожного своя правда, яка часто не спвпадае 3 вашою. 4. проблеми людини знаходяться лише в ii голов. 5. завжди пам'ятайте, що ншого життя y вас не буде. 6. ви HIKOMy нчого не виннi̇ i HIXTO нчого не винен вам. 7. завжди розраховуйте лише на себе. 8. вірте не обцянкам, a справам.»

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та текст «як зупинити напад тривоги, страху, панчной атаки радить псих.атр, психотерапевт олександра вишневська vishnevskaya.psycho»

На зображенні може бути: текст

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та текст «отже, якщо коротко. стоп: 1) чтко наказати собі зупинитись; 2) фокус на тло, дихання "животом"; 3) звертаемо увагу на предмети навколо; 4) говоримо собі пдбадьорлив слова 5) намагаемося зайнятися простою зрозумлою справою.»

На зображенні може бути: текст «якщо ви вдчуваете тривогу або страх: приготуйте собі гарячий напй пийте його повльно, помчаючи смак запах, форму чашки та iii ваги y вашй руц зробть десять глибоких вдихив, рахуючи кожен вголос запишить все, що ви можете думати про те, де ви зараз перебуваете, наприклад час, дата, колир CTIH меблв y KIMHaTI приймить теплу ванну або душ це може допомогти змнити ваш настрй, створивши заспокйливу атмосферу видволкаюч физичн вдчуття UAMENTAL L HELP 1»

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та текст

На зображенні може бути: текст «якщо ви хочете заподяти собı шкоди: •потрить льодом там, де ви хочете нашкодити собı наклейте на шкру скотч або пластир видклейте його прийняти холодну ванну © Mind 2020 UA MENTAL HELP K»

Активісти створили короткі анімаційні відео для дітей і дорослих із демонстрацією дуже простих вправ, що допоможуть заспокоїтися і психологічно себе підтримати.

Добірка складається з 20 роликів, їх можна завантажити за цим посиланням, а також переглянути ниже чи на ютуб-каналі nus.org.ua.

Механізм стресу тілесний – у всіх маленьких простих вправах ми впливаємо на різні частини тіла, на м’язову активність, рухомість, робимо дихальні практики.

Практики можуть виконувати як діти, так і дорослі, їх можна використати, як ідеї для руханок.

До кожної вправи подано дуже просте пояснення для дітей.

20 коротких відео з практиками для перегляду та завантаження:

https://drive.google.com/.../1bhR1r4Td4W5IkJmSmbWY3H...

Більш детально:

https://cutt.ly/bFA1voJ

Вони у відкритому доступі, їх можна закачувати і дивитися, розміщати будь де, використовувати під час уроків.

Це - волонтерський проєкт, ми не хотіли в коротеньких відео відволікати титрами , але якщо ви будете використовувати їх- внесок команди важливо вказувати.

Коли ресурс на нулі

На зображенні може бути: текст   На зображенні може бути: текст «1. усвдомлене дихання. Ha рахунок 1-5 вдих, ниби ви нюхаете прекрасну квітку чи запах моря, на 1-2- затримати дихання, на 1-5 видих через рот, ниби ви задмухуете свчку.»

На зображенні може бути: текст «2. масаж стоп. досить интенсивно, але не боляче розминаете стопи, придляючи увагу пальцям, кожному суглобчику, добре масажуете п'ятку. якщо e можливсть, розитрить стопу вологою серветкою або зробть контрастний душ Hiг. ΠοτίΜ станьте i вi̇дчуйте, як ви спираетесь на стопи. сллиимим»   На зображенні може бути: текст

На зображенні може бути: текст   Можливо, це ілюстрація text that says 'поплескайте себе легенько по всьому тлу- вi̇д рук до нi̇г. потопайте ногами.'

Можливо, це зображення в мультиплікаційному стилі (одна або кілька осіб та текст)   На зображенні може бути: квітка та текст

На зображенні може бути: Остеоспермум та текст

На зображенні може бути: 1 особа, на відкритому повітрі та текст

На зображенні може бути: одна або кілька осіб та текст «дитяча психика п»д час вйни: перша допомога, усунення небажаних наслдкв»На зображенні може бути: квітка та текст   На зображенні може бути: квітка та текст  На зображенні може бути: квітка та текст «дити 7-10 pokiB: можуть вдчувати провину, неспроможнсть, злсть, фантазйй, y яких дитина бачить себе <<рятувальником", <<зацикленсть> на подробицях подёй. дитина бойться втратити звичне τα бойться смерт, досить добре розуме загрозу, може переживати страх i думае про майбутне. допомога дорослого. батькам потрибно обговорювати 3 дитиною подйй τα переживання i за можливост забезпечити ий безпеку τα звичний спосиб життя (ігри, спилкування 3 друзями тощо).»   На зображенні може бути: квітка та текст  На зображенні може бути: квітка та текст «д”ти 14-18 pokiB: проявляють небезпечну поведнку, можлив спроби самогубства, реакц", що нагадують реакцй дорослих. бояться втратити себе, свое мсце, життя, близьких. можуть радикально сприймати ситуацию, адже пдлток тльки стαε на ноги, a звичний CBİT зруйнувався. допомога дорослого y цьому Bİuİ дорослим важливо не заохочувати подлитка брати на себе роль дорослого. 3 подлтком сл»д длитися досвдом, розмовляти, допомагати знизити емоцйне напруження, дати можливсть бути природним 31 свойми переживаннями.»

 ЯКЩО ДИТИНА ПОВОДИТЬСЯ ТАК, НЕМОВ НЕ ВІДЧУВАЄ ЖОДНИХ ПОЧУТТІВ (РАДОСТІ ЧИ СМУТКУ).

Що з нею відбувається?

Імовірно, дитина відчуває дистрес. За сильного нервового потрясіння, особливо під час зіткнення з досвідом, витримати який дитині не під силу, вона може «зависати» в реакціях, часом не відчуваючи свого тіла. Дитина в стані дистресу може приховувати свої почуття. Потрібна ваша підтримка!

Як допомогти?

1) Створіть атмосферу любові та прийняття, щоб ваша дитина буквально «відігрілася» в ній. Проведіть разом час. Дайте їй зрозуміти, що сумувати, злитися чи хвилюватися — нормально. «Схоже, тобі нічого не хочеться. Напевно, тобі сумно. Це нормально!»

2) Поясніть дитині й те, що сталося.

Можливо, ви могли б поділитися з дитиною власними почуттями. Постарайтеся разом із сином чи донькою займатися чимось приємним — почитайте книжку, заспівайте, пограйте разом.

ДИТИНА ДУЖЕ ЧАСТО ПЛАЧЕ

Що з нею відбувається?

У результаті пережитого лиха в житті вашої родини відбулося багато змін. І це природно, що дитина сумує. Коли вона плаче, її організм виділяє речовини, що допомагають заспокоїтись. Діти дуже чутливі до емоційного стану батьків. Якщо ви самі відчуваєте непереборну печаль — зверніться по допомогу. Благополуччя вашої дитини залежить від вашого власного.

 ДИТИНА ПОЧИНАЄ ПОВОДИТИСЬ НЕОБЕРЕЖНО, РОБИТЬ ЩОСЬ ПОТЕНЦІЙНО НЕБЕЗПЕЧНЕ

Що з нею відбувається?

Може здатися дивним, але коли діти не почуваються в безпеці, то самі часто поводяться небезпечно чи безтурботно. Це спосіб дитини сказати: «Ти мені потрібна(ий). Доведи, що я тобі дорогий — захисти мене!»

 Як допомогти?

Наскільки це можливо, дайте дитині змогу відчути себе в безпеці. Спокійно підійдіть і, якщо потрібно, візьміть її на руки. Дайте малюку зрозуміти, що те, що він робить, небезпечно, і що він дорогий вам. І що ви не хочете, щоб із ним трапилося щось погане. Не кричіть на дитину, будь ласка!

Небезпечна поведінка може бути проявом аутоагресії. Чому? Страх завжди збільшує агресію, але діти часто поширюють її на себе. Пограйте в ігри, що випускають агресію. І розкажіть дитині про більш позитивні способи привернути до себе увагу.

ДИТИНА ЛЯКАЄТЬСЯ ЧОГОСЬ, ЧОГО НЕ БОЯЛАСЯ РАНІШЕ

Що з нею відбувається?

Діти молодшого віку вірять у те, що батьки всемогутні й можуть захистити їх від усього. Ця віра допомагає їм почуватися в безпеці. Після того, що сталося, ця віра похитнулася, а без неї дитині стало страшніше жити в цьому світі.

Багато що може нагадувати дитині про пережите та лякати її (звуки петард, машини швидкої допомоги, люди, що кричать, переляканий вираз вашого обличчя). Ви в цьому не винні — це пережитий досвід.

 У ПІДЛІТКА ТРУДНОЩІ ЗІ СНОМ: СОН ПЕРЕРИВЧАСТИЙ, СНЯТЬСЯ КОШМАРИ, ПІДЛІТОК БОЇТЬСЯ СПАТИ ОДИН

Що відбувається?

У перші місяці після сильного стресу кошмари — нормальне явище. Під час сну мозок інтенсивно обробляє інформацію про події, що відбулися. Однак якщо кошмар повторюється багато разів чи надто правдоподібний — доведеться згодом звернутися до психолога.

Уривчастість сну частіше викликається тривогою, якоюсь незавершеною справою чи спазмуванням м’язів, через яке складно розслабитись.

 Як допомогти?

Поясніть, що так працює мозок. Розкажіть про те, що ви теж відчували страх, відчували себе безпорадно, і це нормально.

Придумайте порядок відходу до сну, який виконуватиметься за будь-яких обставин, і оголосіть, що він має бути дотриманий щодня. Тоді підліток точно знатиме, чого чекати. Обійміть і скажіть, що ви нікуди не пропадете. Ключова фраза: «Я з тобою, я поруч».

ГАРНА НОВИНА

Психіка дітей і підлітків має величезні резерви самовідновлення і саморегуляції.

Більшість дітей повертаються до норми після травматичної події без професійної допомоги психологів просто завдяки підтримці і турботі близьких.

На зображенні може бути: 1 особа, дитина, сидить, у приміщенні та текст

Як надати дитині першу психологічну допомогу? 6 порад для батьків

1. Режим дня .Повертайте дитину у звичний режим дня, або створіть новий, з огляду на ті обставини, в яких ви перебуваєте. Це прискорює «загоєння» психотравми. У режимі дня дитини мають бути: гігієнічні процедури, прийоми їжі, елементи навчання, ігри з дорослими, вільна гра, час для бесід та казок (або цікавих історій), сон.

2. Обговорення тривожних подій . Після кожного спуску в укриття, сигналів тривоги, звуків бойових дій проводьте невеличкі сімейні бесіди, де кожен розповідає, що він відчував протягом цього тривожного періоду. Цей метод дозволяє дитині емоційно відреагувати, побачити, що її відчуття співпадають з відчуттями дорослих, а також зняти емоційне напруження.

3. Нові ритуали. Створіть нові ритуали, які допоможуть відчути дитині єдність та силу сім’ї. Це може бути читання вголос, вечірні обійми, спільні молитви або співи.

4. Щоденне спілкування на різні теми . Щоб дитина не почала ізолюватися, вона потребує постійного спілкування та емоційного залучення дорослих. Ви можете обирати різні теми для розмов, не фокусуючись на травматичний для психіки подіях.

5. Емоційна близькість . Щоб укріплювати та зберігати емоційну близькість дитини з батьками, потрібно обіймати дитину, говорити, що ви її любите, хвалити її (за сміливість, за витримку, за вміння, що демонструє дитина), грати з нею, смішити, розділяти з нею емоції.

6. Почуття гумору . Намагайтеся жартувати та посміхатися, сприяти тому, щоб посміхалася ваша дитина. Гумор має терапевтичну дію, підтримує та зцілює.

  

Як підтримати підлітка у кризовій ситуації?

В умовах війни підлітки особливо вразливі. Вони вже достатньо дорослі, щоб розуміти, що відбувається, та ще зовсім не мають досвіду, щоб впоратися зі своїми емоціями та почуттями.

Зберігайте поради від психологів про те, як сьогодні підтримати свою дитину:

Говоріть і слухайте. Знаходьте час та уважно слухайте розповіді дітей про те, що вони відчувають і думають. Роз’ясніть відомі вам факти та надавайте дітям правдиву інформацію (з урахуванням вікових особливостей) про ситуацію, в якій опинилася країна в цілому та ваша родина, зокрема.

 Дозвольте емоціям бути. Розповідайте про свої почуття та поясніть дитині, що боятися, переживати, плакати – це нормально. Проте надалі важливо стабілізуватися і відволіктися буденними справами настільки, наскільки це можливо.

 Плануйте майбутнє. Мрійте та плануйте разом, обговорюйте з підлітками, що ви зробите одразу, як настане мир. Такі роздуми та розмови надихають і стабілізують.

 Обіймайтеся. Обіймайте свого підлітка та інших членів сім’ї не менше 8 разів на день. Тактильний контакт вкрай важливий в умовах невизначеності і стресу.

 Подивіться разом улюблені фільми . Це можна зробити навіть перебуваючи в укритті. Обирайте життєствердні фільми, які дарують надію, обговорюйте побачене. Нагадуйте дитині, що після найтемнішої ночі настає ранок.

 Читайте вголос. Спільне читання вголос дає відчуття захищеності та спокою. Читайте разом книжку, яку ви вже добре знаєте, або нову, до якої ніяк не доходили руки.

 Хваліть і робіть акценти на досягненнях дитини. Відмічайте навіть незначні досягнення. Вселяйте підлітку віру у свої сили та пропонуйте підтримку.

Заохочуйте спілкування дитини з однолітками. Для більшості підлітків спілкування з друзями є дуже важливим. Сприяйте цьому, розкажіть дитині, як вона може підтримати друзів, яким важко впоратися з емоціями.

 Долучайте підлітків до допомоги іншим. Але робіть це за умов максимальної безпеки. Розкажіть дитині, як саме можна допомогти, підтримати інших, долучайтеся до допомоги разом з нею. Водночас поясніть дитині, що пріоритетом повинна бути її безпека.

 Будьте уважними до змін у поведінці дитини. Зверніться за онлайн-консультацією до психолога, якщо стан дитини викликає занепокоєння.

Пам’ятайте! Ви незамінна людина в житті дитини. Ви для неї опора та острівець безпеки. Бути такою людиною можливо лише за умови, що ваш ментальний стан залишається стабільним та стійким.

May be a cartoon of text that says "якщо родина евакуюеться 3 дитиною правила пдтримки ми робимо все можливе, шоби ти був у безпеш зараз нам важлива твоя допомога шоб ми були B безпеш запитуй все, що хочеш знати. давай встановимо правила тато буде робити все можливе, шоб скорше бути тобою якщо батько дитини залишаетьсяв давай пограемось unicef дякую за TE, що ми разом змогли Le зробити"

Comments:
Only authorized users can leave comments.